ÇİN Vizesi BAŞVURU YAP

 İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU
 Adres : Memduhpaşa Yalısı, Mısırlı Caddesi, 6/8 Kireçburnu Mah., Sarıyer, İstanbul
 Telefon : 0212 299 26 34  Fax : 0212 299 28 55
 Görev Bölgesi: Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova.

Giriş Tipi Süre İşlem Tipi Vize Bedeli Ücret
TEK GİRİŞ 3 AY NORMAL 190 USD

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümünden yapılan duyuruya göre, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren yapılacak olan vize başvurularında BARKOD zorunluluğu başlatılmıştır. Barkod'u olmayan davet mektupları geçerli olmayacak olup, bu tür davetiyeler ile yapılan başvurular reddedilecektir.

NOT: Başvurular 7 günde sonuçlanmaktadır.Konsolosluk Pazartesi,Çarşamba ve Cuma günleri çalışmaktadır.Başvurunuzun yapılabilmesi için evraklarınızın 2 gün önceden mesai bitimine kadar tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.

  • Pasaport geçerlilik süresinin seyahat tarihi dönüşü itibarı ile 6 aylık olması gerekmektedir.
  • Çin Başkonsolosluğu 17 Ekim 2011 tarihinden itibaren vize başvurularında sadece çipli yeni tip pasaportları kabul edecektir.
  • Başvuru Sahibinin daha önceden alınmış Çin Vizesi yoksa , başvurunun şahsen yapılması gerekmektedir.
  • Ticari başvurularda Çin'den davet eden firmaların davet mektupları kabul edilmeyecek olup; Yetkilendirilmiş Çin'in resmi devlet kuruluşlarının vereceği davet mektubu (BELEDİYE DAVETİYESİ) talep edilecektir.
  • Turizm amaçlı olarak Çin'e seyahat edecek olan kişilerin başvurduğu Turistik vize başvuruları kabul edilmeyecek olup, turistik amaçlı sadece grup vize başvuruları kabul edilecektir.

© 2021 | Kadıköy Vize