Sıkça Sorulan Sorular

Vizem ne zaman çıkar?

Vizenizin çıkış tarihi tüm konsolosluklara ve büyükelçiliklere göre farklılık gösterir. Hatta bazen başvuruda bulunmuş olduğunuz belgelerinize göre bile değişebilir. Başvuru yapacağınız ülke ile ilgili vize çıkış süresini yetkililerimizden memnuniyetle öğrenebilirsiniz. Ayrıca online sitemizden vizenizin durum hakkında pasaport numranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Shengen ülke vizeleri için niçin parmak izi vermem gerekiyor?

Shengen ülkelerinin Kasım 2014 başında almış olduğu karara göre tüm vatandaşlarımız başvuru sırasında parmak izi vermek durumundalar. Parmak izi veren vatandaşlarımız 5 yıl boyunca parmak izi vermeye gitmesine gerek yoktur.

En uzun vizeyi hangi shengen ülkesi veriyor?

Dönemsel olarak farklılık göstermektedir, yurt dışına çıkmadan 1.5 ay öncesinden Kadıköy Vize ile temasa geçerseniz, o dönemde hangi ülkenin daha uzun verdiği konusunda yardımcı olabiliriz.

Yurt dışında çalışmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

Yurt dışında çalışma ve ikamet etme ile ilgili prosüdürleri direk ilgili konsolosluklarla görüşebilirsiniz, biz sadece kısa süreli turistik ve ticari vize alabiliyoruz.

Yurt dışına kaçmak için kısa süreli vize almak istiyorum ne yapmalıyım?

Başvuru evraklarınız sizin yurt dışına kaçıp yerleşmeye çalışacağınız hakkında konsolosluklara ipuçları verir. Konsolosluk kaçma riskinizi fark ederse ret alırsınız ve bir sonraki başvurunuzu etkiler. Vize verirlerse, yurt dışında bulunduğunuz müddette, vize süreniz bitince yasa dışı olarak ülkede kaldığınız göz önüne alınırsa, ülkenin cezai yaptırımları ile karşı karşıya kalırsınız. 

En kolay shengen vizesini hangi konsolosluk veriyor?

Vize alırken özellikle ilk çıkışınız ise, hangi ülkeye gidiyorsanız o ülkenin vizesini almanızda büyük yarar var. Kaldı ki özellikle Almanya ve Hollanda, başka ülke vizesi ile ülkelerine girmeye çalıştığınızda, ülkelerine kabul etmediklerini ve vatandaşlarımızı geri gönderdikleri bir çok örnek var. Belgeleriniz tam olduktan ve doğru bir aracı ile başvuru yaptıktan sonra her ülkenin vize alma zorluk derecesi aynıdır.

Yorumlar

  • Ayşegül Pehlivan 12/04/2014 21:34:47

    Hollanda'ya turistik olarak gitmek istiyorum ama vizeyi Fransa'dan alsam sorun olur mu daha uzun veriyorlarmış?

  • Kadıköy Vize Yönetimi 12/04/2014 21:40:59

    Sayın Ayşegül Hanım, Hollanda ve Almanya başvurularında direk olarak gidilecek ülkeden vize alınmasını öneriyoruz.Hepsinde shengen vize geçerli olsa dahi, giriş esnasında Hollanda ve Almanya niçin bizden vize almadınız diye sorular sorup tatmin olmazsa ülkesine kabul etmeyebilir. Kadıköy Vize Yönetimi

Yorum Ekleyin

 

 

 

 

© 2021 | Kadıköy Vize