FRANSA Vizesi BAŞVURU YAP

İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU
Adres : 
Şehit Muhtar Mahallesi, Istiklal Cd No:8 Beyoğlu İstanbul
Tel : 0212 334 87 30 
Görev Bölgesi : Aydin, Balıkesir, Bilecik, Bursa (Yalova), Çanakkale (Imroz ve Gokceada adaları dahil), Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli (Izmit), Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Uşak.
 

Giriş Tipi Süre İşlem Tipi Vize Bedeli Ücret
TEK GİRİS / ÇOK GİRİŞ KONSOLOSLUK BELIRLER NORMAL 106 EUR 150 TL
TEK GİRİS / ÇOK GİRİŞ KONSOLOSLUK BELIRLER VİP BEDELİ 156 EUR 150 TL
TEK GİRİS / ÇOK GİRİŞ KONSOLOSLUK BELİRLER 6-12 YAŞ ÇOCUKLAR 66 EURO 150TL
TEK GİRİS / ÇOK GİRİŞ KONSOLOSLUK BELİRLER 0-6 ÇOCUKLAR 26 EURO 150TL

BİYOMETRİ VERİ
25 Eylül 2014 tarihi itibariyla; tüm Schengen ülkeleri; Biyometri Veri Alımı ( parmak izi ve dijital fotoğraf) sistemine geçiş yapmışlardır.
Bu sistemle birlikte, öncesinde on-line randevu almak koşulu ile başvuru sahibinin parmak izi vermesi için “başvuru merkezi”nde ŞAHSEN bulunması gerekmektedir
12 yaş altı çocukların Şahsen gelmelerine gerek yoktur, 12-18 yaş arası yolcular Ebeveynlerinden biri eşliğinde şahsen gelmek durumundalar.
Parmak izi verisinin geçerli olacağı 5 yıl içerisinde schengen vizesi için parmak izi verenlerin başvurularında,başvuru sahibinin randevu gününde şahsen bulunmasına gerek yoktur. 

RANDEVU BİLGİSİ
Randevu alımı, vize evrakları ve pasaportlar tarafımıza ulaştıktan sonra tarafımızca yapılmaktadır ve yoğunluğa bağlı olarak ortalama 2-3 gün sonrasına verilmektedir.Randevudan sonra 3 yada 4 iş gününde vize çıkmaktadır.

© 2021 | Kadıköy Vize