PORTEKİZ Vizesi BAŞVURU YAP

İSTANBUL PORTEKİZ VİZE İŞLEMLERİ MACARİSTAN BAŞKNSOLOSLUĞU TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Türkiye'nin tüm illerinden başvuru almaktadır

 Giriş Tipi Süre İşlem Tipi Vize Bedeli Ücret
TEK GİRİS / ÇOK GİRİŞ KONSOLOSLUK BELIRLER NORMAL 105 EUR 150 TL
TEK GİRİŞ / ÇOK GİRİŞ KONSOLOSLUK BELİRLER 0-6 YAŞ ÜCRETSİZ 150TL.
TEK GİRİŞ / ÇOK GİRİŞ KONSOLOSLUK BELİRLER 6-12 YAŞ 25 EURO 150TL.
TEK GİRİŞ / ÇOK GİRİŞ KONSOLOSLUK BELİRLER VİP BEDELİ 180EURO 150TL.

ÖNEMLİ: Macaristan Konsolosluğu ( ESTONYA, SLOVENYA, NORVEÇ ve PORTEKİZ başvuruları da dahil ) 12.10.2011 itibarı ile parmak izi uygulamasına geçmiştir. Başvurularınız ofisimizde hazırlandıktan sonra randevularınız alınacak, randevu günü ve saatinde arkadaşlarımız ile konsolosluğa parmak izi için şahsen gelmeniz gerekecektir.Parmak izi ile başvuru günleri Pazartesi-Salı-Perşembe, pasaport dağıtım günleri ise Çarşamba ve Cuma olarak belirlenmiştir.

BİYOMETRİ VERİ
25 Eylül 2014 tarihi itibariyla; tüm Schengen ülkeleri; Biyometri Veri Alımı ( parmak izi ve dijital fotoğraf) sistemine geçiş yapmışlardır.
Bu sistemle birlikte, öncesinde on-line randevu almak koşulu ile başvuru sahibinin parmak izi vermesi için “başvuru merkezi”nde ŞAHSEN bulunması gerekmektedir
12 yaş altı çocukların Şahsen gelmelerine gerek yoktur, 12-18 yaş arası yolcular Ebeveynlerinden biri eşliğinde şahsen gelmek durumundalar.
Parmak izi verisinin geçerli olacağı 5 yıl içerisinde yapılacak olan diğer Almanya Vize başvurularında, başvuru sahibinin randevu gününde şahsen bulunmasına gerek yoktur.

RANDEVU BİLGİSİ
Randevu alımı, vize evrakları ve pasaportlar tarafımıza ulaştıktan sonra tarafımızca yapılmaktadır ve yoğunluğa bağlı olarak ortalama 15 - 20 gün sonrasına verilmektedir.

© 2021 | Kadıköy Vize